شهرستان رودسر 
شهرستان رودسر که در قدیم آن را به هوسم یا هوتم نیز می‌شناخته‌اند از جمله شهرستان‌های استان گیلان است که 88 کیلومتری شرق این استان و در همجواری دریای خزر قرار دارد. جمعیت رودسر طبق سرشماری سال 1399 چیزی حدود 143799 نفر و مرکز آن شهر رودسر است.
شهرستان رودسر از شمال به دریای خزر، جنوب به رشته‌ کوه‌های البرز، از خاور به رامسر و از باختر به املش و لنگرود منتهی می‌شود. این شهرستان جز معدود شهرستان‌هاییست که از یک طرف به کوهستان و در طرف دیگر به دریا متصل می‌شود. مردم رودسر از قوم گیلک و به زبانی گیلکی صحبت می‌کنند. شغل رایج مردم رودسر به‌دلیل همجواری با دریا صیادی و پس از آن نیز، کاشت گل گاوزبان و دامداری است. علاوه‌براین کوزه‌گری، حصیر بافی، کاشی‌سازی و دوزندگی نیز از جمله شغل‌های سنتی رودسر تلقی می‌شوند. رودسر علاوه‌براینکه شهری ساحلی است، جاهای دیدنی زیادی را نیز در دل خود جای داده است.
 
مرکز رشد واحدهای فناور رودسر 
مرکز رشد با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کارآفرینانی که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف فناوری متشکل شده‌اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن دارند، پشتیبانی می‌کند. مراکز رشد فناوری با هدف جمع نمودن توانایی‌های پژوهشی و اطلاعاتی دانشگاه‌ها، صنایع و شرکت‌های دولتی و خصوصی به منظور تجاری کردن نتایج تحقیقاتی، طراحی و تاسیس شده‌اند. این مراکز با تلفیق توانایی پژوهشگران، کارآفرینان و صاحبان صنایع به توسعه سریع فناوری کمک می‌کنند. این توسعه با همکاری اساتید، صاحب نظران علمی، متخصصین و پژوهشگران داخلی و خارجی و بهره گیری از اطلاعات و تجربیات دیگر کشورها و مراکز تحقیقاتی انجام می‌پذیرد.
مرکز رشد واحدهای رودسر با هدف حمایت از ایده های نوآر و فناورانه تلاش می کند تا بستری برای تجاری سازی فناوری های نوین و کسب و کارهای نوپای دانش بنیان فراهم نماید.
 
مزایای پذیرش و استقرار در مرکز رشد
  • بهره‌مندی از مجاورت با متخصصین حرفه‌ای
  • تسهیل در فرآیند تجاری‌سازی فناوری
  • بهره‌مندی از خدمات مرکز رشد
  • معافیت مالیاتی
 
اخبار مرکز رشد
آدرس: رودسر، میدان شهرداری، خیابان هفتاد و دو تن، خانه جوان، مرکز رشد واحدهای فناور رودسر

تلفن : 4312 4261 013
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal