شهرک علمی فناوری، فرصت سرمایه گذاری

با استناد به ماده 1 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری گیلان در هیات امنای منطقه یک ارائه و پس از انجام بررسیها از سوی دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری و دفتر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.طرح جامع عمرانی 30 هکتاری پارک علم و فناوری گیلان به عنوان شهرک علم و فناوری گیلان با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی پژوهشی، گسترش زیرساخت‌های فیزیکی جهت استقرار فناوران و سرمایه گذاران در کیلومتر 5 جاده تهران از سال 1398 آغاز شده است.

پارک علم و فناوری گیلان با ایجاد این شهرک با الگوی توسعه مبتنی بر مالکیت در یک محیط فیزیکی با کیفیت بالا که از طریق ارائه زمین و فراهم آوردن تاسیسات زیربنایی، آزمایشگاهی، کارگاهی و تحقیقاتی متمرکز و تسهیلات قانونی، موجبات تمرکز واحدهای فناور، شرکت‌های دانش‌بنیان و حضور موسسه‌های تحقیقاتی و سرمایه گذاران در یک فضای متمرکز را فراهم می‌کند.طرح جامع پارک علم و فناوری گیلان در مجاورت آزاد راه رشت به تهران با مساحت 30 هکتار، یک موقعیت استراتژیک و تجاری، فرصتی است که سرمایه گذاران، فناوران نوآور، شرکت‌های دانش‌بنیان، فعالان اقتصادی، دانش آموختگان و ایده‌پردازان در این مجموعه پذیرش شده و استقرار می‌یابند.

دفاتر شرکت‌های تولیدی و خدماتی بزرگ و دفاتر تحقیق و توسعه موسسات و صاحبان صنایع نیز امکان مشارکت و استقرار در این مجموعه را دارند.

 
واگذاری واحدها

این طرح با رویکرد اجاره زمین در مقیاس 33 ساله و امکان تمدید آن، آماده پذیرش فعالان اقتصادی است. ظرفیت قانونی تصمیم‌گیری در ساختار هیات امنا، امکان همکاری در الگوهای متنوع برای راه‌اندازی و توسعه این پروژه دارد.

همکاری با سرمایه گذران و صاحبان صنعت می‌تواند به صورت واگذاری کل پروژه برای آماده‌سازی زیر ساخت و احداث واحدهای خدماتی و پشتیبانی و همچنین آماده‌سازی زیر ساخت و فراهم کردن شرایط پذیرش برای احداث کارگاه‌های نیمه صنعتی از سوی پارک علم و فناوری گیلان صورت پذیرد. همچنین برای جذب سرمایه گذاران امکان انعقاد قرارداد جهت مجموعه مستحدثات خدمانی پشتیبانی و یا برخی ساختارها (هتل، رستوران، سالن ورزشی، سالن نمایشگاهی، سالن کنفرانس و...)  نیز فراهم آمده است.

شرایط واگذاری
به زودی شیوه نامه اجرایی و دستورالعمل واگذاری زمین تدوین و در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.
 
امکانات

مجاورت مجموعه به مراکز مهمی مانند دانشگاه‌ گیلان و مراکز پژوهشی و نزدیکی به بزرگترین شهر صنعتی استان و امکان بهره‌مندی از ظرفیت مواصلاتی چندگانه و قرار گرفتن در حوزه شهری رشت و امکان دسترسی آن به منطقه آزاد انزلی، جذابیت‌‌های طبیعی و زیست محیطی، بخشی از نقاط قوت طرح جامع پارک علم وفناوری گیلان است که می‌تواند مزایای تجاری قابل اعتمادی ایجاد نماید.

 تکمیل طرح فوق با توجه به قوت‌ها و فرصت‌های بی‌بدیل آن، امکان توسعه در مسیر اقتصاد دانش محور و نقش‌آفرینی دانش آموختگان در راه‌اندازی کسب و کارهای نوآورانه با ارزش اقتصادی بالایی را فراهم خواهد نمود.
تماس برای سرمایه گذاری
متقاضیان می توانند جهت سرمایه گذاری با معاونت پشتیبانی پارک علم و فناوری گیلان تماس حاصل نمایند.
آقای مهندس لیاقت ورز
معاون پشتیبانی
 
013-3346-15-60
013-3346-15-41
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal