قابلیت های شهرستان مرزی بندرآستارا

آستارا شهرستانی به مساحت 347 کیلومتر مربع که دارای 15 کیلومتر نوار ساحلی و 5/38 کیلومتر مرز خاکی است. شهری کوچک که مردمانش قلبی به وسعت دریای خزر دارند.

این شهر با یک پیشینه غنی فرهنگ و داشتن 85% جمعیت باسواد از دیرباز بعنوان باسوادترین شهر کشور زبانزد خاص و عام بوده است . بعد از قرارداد ترکمنچای، مردمی که در اینجا سکنی گزیدند. اولین شورا برای اداره شهر تشکیل داده و درکنارش مسجد و مدرسه ساختند. دومین دبیرستان کشور معروف به حکیم نظامی، در این شهر آغاز بکار کرد و بدین ترتیب گامهای موثری در زمینه های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی برداشتند.

آستارا حلقه اتصال به کشورهای آسیای میانه و نقطه اتصال به 3 استان توریستی همجوار است. گمرک آستارا دارای قدمتی 200 ساله بوده و هم‌کنون بیش از 1000 موسسه تجاری داخلی و خارجی در این شهر فعالیت دارند میتوان در اقتصاد کشور نقش کلیدی ایفا نموده و موثر باشد.

این شهرستان از 2 منطقه شهری با نامهای آستارا و لوندویل و دو بخش مرکزی و لوندویل که به ترتیب در هر کدام 47 و 15 روستا وجود دارد، تشکیل شده است. روستاهای بخش مرکزی در دو دهستان حیران و ویرمونی و روستاهای بخش لوندویل نیز در دهستانهای لوندویل و چلوند قرار دارند. براساس سرشماری سال 85 کل جمعیت شهرستان در غالب 20885 خانوار بالغ بر 76870 نفر است که 47243 نفر آن در مناطق شهری (5/61%) و 29627 نفر در مناطق روستایی (5/38%) زندگی میکنند.

 مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان آستارا
زمانی که یک ایده فناورانه و یا خلاقانه در ذهن فرد شکل می گیرد، این ایده باید به نوآوری تبدیل گردد. به عبارت دیگر، نوآوری مرحله ای است که ایده فناورانه و یا خلاقانه به محصولی با قابلیت تجاری سازی تبدیل شده و سپس با توجه به ساز و کارهای مناسب به بازار عرضه می گردد.

ماموریت اصلی مراکز رشد ایجاد فضای مناسب جهت تجاری‌سازی ایده های فناورانه و خلاقانه و حمایت از توسعه کسب و کارهای دانش بنیان است. مرکز رشد واحد های فناور شهرستان آستارا نیز با ارایه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه کسب و کارهای جدید توسط کارآفرینان پشتیبانی می‌کند.

این حمایت ها عبارتند از:

· حمایت مالی شامل

· خدمات استقرار و اختصاص دفتر کار

· خدمات بازاریابی شامل برقراری ارتباطات مفید و کارآمد با سازمان‌ها، بخش خصوصی و سایر متقاضیان به‌­منظور معرفی محصولات تولیدی واحدهای فناور و دانش­‌بنیان و فراه مسازی زمینه­‌ی حضور فعال در نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و خارجی

· خدمات مشاوره‌­ای شامل مشاوره‌­های حقوقی، بازاریابی، بازارسازی، بهبود روش‌های بازاریابی و مدیریت فروش محصولات فناور و دانش­‌بنیان مستقر در مراکز رشد

· خدمات توانمندسازی شامل برگزاری کارگاه­های تخصصی با موضوعات مرتبط با کسب و کار

اهداف:
حمایت از فناوران، نخبگان و صاحبان ایده در راستای تجاری سازی ایده ها
 
زمینه فناوری های قابل پذیرش:
فناوری اطلاعات و ارتباطات،الکترونیک و مکاترونیک، مدیریت و طراحی گردشگری، کشاورزی و روستائی، صنایع تکمیلی و جانبی کشاورزی، دامپروری، شیلات و گیاهان دارویی و ... 
 
مرکز رشد
اخبار مراکز رشد
آدرس: آستارا، فلکه گاز، خیابان امام خمینی، پشت پوپک
تلفن: 7802 4483 013
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal