توانمندی ها و قابلیت های شهرستان بندرانزلی
 

بندرانزلی یکی از شهرهای ساحلی دریای خزر و واقع در استان گیلان است. بندرانزلی بزرگترین و اولین بندر شمالی ایران، در حاشیه دریای خزر قرار داشته و از این بندر با نام انزلی بارها در تاریخ یاد شده است. بندرانزلی به عنوان مجهزترین و مدرن ترین بندر حاشیه دریای خزر است که به دلیل موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و به عنوان تنها بندر آزاد منطقه، نقش بسزایی در رونق کریدور شمال-جنوب دارد. همچنین واقع شدن این بندر در محدوده منطقه آزاد تسهیلات و امکانات ویژه ای را در اختیار صاحبان کالا، تجار و سرمایه گذاران قرار داده که بی تردید به افزایش قابلیت های بالقوه و بالفعل این بندر منجر شده است. ظرفیت کشاورزی، گردشگری و بازرگانی خارجی شهرستان بندرانزلی نیز منحصر به فرد است. از سایر قابلیت های شهرستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی
- اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
- اداره کل شیلات استان گیلان
- اداره کل گمرک بندرانزلی
- پژوهشکده آبزی پروری کشور
- فرماندهی ناوگان شمال منطقه چهارم دریایی
- شهرک های صنعتی
- مراکز دانشگاهی (دانشگاه علوم پزشکی واحد بین الملل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی، دانشگاه پیام نور واحد بندرانزلی، دانشگاه علمی کاربردی شعبه بندرانزلی، مرکز علمی کاربردی تاید واتر بندرانزلی، آموزشکده فنی شهید خدادادی بندرانزلی، موسسه آموزش عالی مهرآیین، موسسه آموزش عالی موج)
- فارغ التحصیلان دانشگاهی
- مراکز پژوهشی و فناوری کشورهای حاشیه دریای خزر
 
مرکز رشد واحدهای فناور بندرانزلی 
 
مرکز رشد با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کارآفرینانی که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف فناوری تشکیل شده‌اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری دارند، پشتیبانی می‌کند. مراکز رشد فناوری با هدف جمع نمودن توانایی‌های پژوهشی و اطلاعاتی دانشگاه‌ها، صنایع و شرکت‌های دولتی و خصوصی به منظور تجاری کردن نتایج تحقیقاتی، طراحی و تاسیس شده‌اند. این مراکز با تلفیق توانایی پژوهشگران، کارآفرینان و صاحبان صنایع به توسعه سریع فناوری کمک می‌کنند. این توسعه با همکاری اساتید، صاحب نظران علمی، متخصصین و پژوهشگران داخلی و خارجی و بهره گیری از اطلاعات و تجربیات دیگر کشورها و مراکز تحقیقاتی انجام می‌پذیرد.
 
مرکز رشد واحدهای بندرانزلی با هدف حمایت از ایده های نوآور و فناورانه تلاش می کند تا بستری برای تجاری سازی فناوری های نوین و کسب و کارهای نوپای دانش بنیان فراهم نماید.
زیر بنای ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور بندرانزلی 1360 متر مربع و مجهز به کارگاه، فضای آموزشی و نمایشگاهی و 27 واحد مستقل اداری قابل واگذاری به هسته ها  و واحدهای فناور پذیرش شده می باشد.
 
مزایای پذیرش و استقرار در مرکز رشد
  • بهره‌مندی از مجاورت با متخصصین حرفه‌ای
  • تسهیل در فرآیند تجاری‌سازی فناوری
  • بهره‌مندی از خدمات مرکز رشد
  • معافیت مالیاتی
 
 
مرتضی اسدپور
مسئول مرکز رشد واحدهای فناور آستارا (بهمن 1388 الی آذر 1393)
مسئول امور پشتیبانی مجتمع تحقیقاتی فشتام (دی 1393 الی اردیبهشت 1400)
معاون مرکز رشد واحدهای فناور گیلان (فروردین 1398 الی اسفند 1399)
مهندس ناظر سازمان نظام مهندسی گیلان (آبان 1385 تا کنون)
مهندس ناظر شرکت آبفار (آبان 1385 تا کنون)
بازرس رسمی گاز سازمان نظام مهندسی (آبان 1385 تا کنون)
مرکز رشد
اخبار مراکز رشد

 
آدرس: بندر انزلی، بلوار ساحل قو، نبش خیابان شریعتی یکم، مرکز رشد واحدهای فناور بندرانزلی
تلفن: 2922 4444 013
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal