مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان  

مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان با ده بخش تخصصی شامل بخشهای حفاظت خاک و آبخیزداری، اصلاح و تهیه نهال و بذر، پژوهش های برنامه ریزی اقتصاد کشاورزی وتوسعه روستایی، گیاه پزشکی، دامپزشکی، تحقیقات خاک و آب، فنی و مهندسی کشاورزی، علوم دامی، منابع طبیعی و واحد ثبت بذر و نهال در ساختمانی با زیر بنای 3800 متر مربع در سطح 180 هکتار در شهرستان رشت در کیلومتر 10 جاده رشت- تهران قرار دارد. آزمایشگاه های تخصصی بخش های تحقیقاتی با فضای بیش از 1000 متر مربع از امکانات تحقیقاتی این مجتمع می باشد.
ایستگاه ها و پایگاه های تحقیقاتی که بر اساس نگرش‌های کلان ملی با رویکردهای علمی و اکولوژیک در گذشته در نقاط مختلف استان ساماندهی شده‌اند شامل ایستگاه جنگل پیلمبرا (پره سر)، ایستگاه صنوبر و درختان سریع الرشد صفرابسته (آستانه اشرفیه)، ایستگاه گل و گیاهان زینتی لاهیجان، ایستگاه زیتون رودبار، ایستگاه زراعی لشت نشاء، ایستگاه فندق اشکورات، ایستگاه دامپروری رشت، ایستگاه بذر و نهال گونه‌های جنگلی شلمان، پایگاه پیش حصار فومن، پایگاه کانرود آستارا و پایگاه عنبران محله آستارا می‌باشد. این ایستگاهها و پایگاهها که قدمت برخی ازآنها به بیش از هشت دهه می‌رسد پاسخگوی نیازهای تحقیقاتی استان بوده و امروزه حامل گنجینه‌های با ارزش ژنتیکی است که نه تنها حفظ و حراست آن به دلیل بهره مندی نسل آینده، بلکه توسعه آنها با عنایت به نیازمندی های جدید و تحقیقات و پژوهش های مرتبط، نظیر گیاهان دارویی و صنایع وابسته، صنایع سلولزی، فرآورده های بیولوژیک و . . . وظیفه ملی به شمار می رود.

 
مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان 
تاسیس مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در راستای ضرورت تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی ، با درخواست و پیگیری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در هفدهمین جلسه هیات امنای سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی در سال 1398 مورد تصویب قرار گرفت تا امکان انتقال فناوری و تجاری سازی یافته های تحقیقاتی با هدف تولید ثروت و ایجاد اشتغال در سطح استان و منطقه شمال کشور فراهم شود.مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با حمایت دفتر تجاری سازی و انتقال فناوری سازمان متبوع حسب درخواست تاسیس مرکز رشد توسط مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان و پارک علم و فناوری استان گیلان نهایتاً در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی به تصویب رسید و در تاریخ 1391/11/18 افتتاح گردید.
 
 
 
بابک تیزکار
مرکز رشد
اخبار مراکز رشد
رشت، کیلومتر 10 جاده تهران، روبروی دانشکده تربیت بدنی، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان، طبقه اول
تلفن: 0113 3369 013 داخلی 238 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal