پارک علم و فناوری گیلان

پارک علم و فناوری گیلان بر اساس مجوز شماره 3769/ 22 مورخ 30/ 5/ 1381 شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی تاسیس و مطابق مفاد این اساسنامه، مصوبات هیات امنای پارک و قوانین و مقررات مربوطه اداره می شود.

پارک علم و فناوری ساختاری حمایتی است که از طریق کمک به ایجاد و رشد شرکت های فناور کوچک و متوسط دانش محور و کارآفرین ، به رشد و توسعه علم و فناوری و ایجاد ثروت بر پایه دانش کمک نموده و امکان انتقال و توسعه فناوری، تولید با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی را نیز فراهم می کند.

پارک علم و فناوری گیلان
طرح جامع شهرک علم و فناوری گیلان

پارک علم و فناوری گیلان با ایجاد این شهرک با الگوی توسعه مبتنی بر مالکیت در یک محیط فیزیکی با کیفیت بالا که از طریق ارائه زمین و فراهم آوردن تاسیسات زیربنایی، آزمایشگاهی، کارگاهی و تحقیقاتی متمرکز و تسهیلات قانونی، موجبات تمرکز واحدهای فناور، شرکت‌های دانش‌بنیان و حضور موسسه‌های تحقیقاتی و سرمایه گذاران در یک فضای متمرکز را فراهم می‌کند.

کانون شکوفایی خلاقیت
پیرو ابلاغ دستورالعمل راه اندازی کانون های شکوفایی خلاقیت در پارک های علم و فناوری گیلان، کانون شکوفایی خلاقیت گیلان با هدف حمایت از دانش آموزان ، دانشجویان و جوانان مستعد و برخوردار از ایده های خلاقانه و نو، جهت بهره گیری از امکانات مادی و معنوی در سال 88 شروع به فعالیت نمود.

مرکز رشد چیست؟

 مرکز رشد یک سازمان حمایتی است که از کارآفرینانی که به دنبال راه‌اندازی کسب و کارهای جدید و فناورانه هستند، حمایت می‌نماید تا بتوانند ضمن راه‌اندازی کسب و کار جدید و مبتنی بر دانش، در جامعه شغل ایجاد نموده و با ارائه کالاها و خدمات تخصصی و فناورانه خود، هم سطح فناوری در جامعه را اتقاء داده و هم بتوانند از این رهگذر منافع مادی خود را نیز تامین نمایند.

موسسات پارک علم و فناوری شرکتهای فناوری هستند که دوره رشد را در مرکز رشد پارک علم و فناوری با موفقیت طی نموده و پس از گذراندن مراحل رشد شامل دوره های آموزشی مرتبط در حوزه شناخت بازار و بازاریابی و شرکت در رویدادها و نمایشگاه های مختلف محصول یا خدمات خود را به مرحله تجاری سازی کامل رسانده اند. از سوی دیگر صنایع بزرگ می توانند دفاتر تحقیق و توسعه خود را به صورت موسسات در پارک علم و فناوری مستقر نمایند و ضمن اجرای فرایند های تحقیق و توسعه خود و برخورداری از حمایتهای مادی و معنوی، با بنگاه های کوچک و متوسط (SME) و استارتاپ های مستقر در پارک تعامل نموده و ضمن برخورداری از ظرفیت آنها موجب توسعه کسب و کارهای کوچک فناورانه و نوآورانه شوند. 

پارک علم و فناوری ساختاری حمایتی است که از طریق کمک به ایجاد و رشد شرکت های فناور، به رشد و توسعه علم و فناوری و ایجاد ثروت بر پایه دانش کمک نموده و از طریق ارائه خدمات با ارزش افزوده باﻻ، تامین فضاﻫﺎی کاری و تسهیل ارتباط با دانشگاه زمینه توسعه کسب و کار شرکتﻫﺎ را فراﻫﻢ می کند.
ارکان پارک عبارتند از:

  • هیات امنا
  • رییس
  • هیات رییسه
  • شورای علمی و فناوری

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal