متن نامه علی رسولیان به استانداران استان های سراسر کشور

مزایای استقرار شرکت های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی

متن نامه علی رسولیان به استانداران استان های سراسر کشور در خصوص از اختصاص مشوق هایی به شرکت های دانش بنیان

 
 

متن نامه علی رسولیان به استانداران استان های سراسر کشور در خصوص از اختصاص مشوق هایی به شرکت های دانش بنیان

علی رسولیان، معاون وزیر صمت و رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با ارسال نامه ای به معاونت علمی ریاست جمهوری از اختصاص مشوق هایی به شرکت های دانش بنیان، مخترعان و شتابدهنده های فناوری دارای مجوز از مراجع ذی صلاح برای استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، مخترعان و شتابدهنده های فناوری به منظور خلق ارزش افزوده، ارتقای فناوری و رقابت پذیری محصولات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از جمله مهم ترین این مشوق ها عنوان شده است.

بر اساس مفاد این نامه مقرر شده است شرکت های دانش بنیان، مخترعان و شتابدهنده های فناوری از 10 درصد مشوق نسبت به کل قرارداد حقوق انتفاع برخوردار شوند. علاوه بر این می توانند قدرالسهم بخش نقدی موضوع قرارداد خود را در مناطق توسعه یافته به میزان 20 درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته به میزان 10 درصد پرداخت کنند.

همچنین اجاره بهای دفاتر تحت قرارداد شرکت های دانش بنیان، مخترعان و شتابدهنده های فناوری در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار ایجاد شده در سطح کشور در سال اول استقرار، مشروط به فعالیت موثر مشمول مشوق خواهند شد.

وزارت صمت در این نامه، واگذاری حقوق انتفاع عرصه به شرکت های دانش بنیان در اراضی حاصل از فسخ قراردادهای راکد حتی در شهرک ها و نواحی صنعتی تقاضا محور سراسر کشور را در اولویت قرار داده است.

به نقل از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتها و موسسات دانش بنیان، همچنین مقرر شده جهت احداث 100 واحد کارگاهی با هدف انجام فعالیت های تولیدی برای شرکت های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور برنامه ریزی شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

 
 
 

تاریخ:
1400/02/11
تعداد بازدید:
176
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal