درباره شبکه فن­ بازار ملی ایران

شبکه فن بازار ملی ایران در سال 1391 زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، و با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه تجاری سازی فناوری تأسیس شد.

پس از ابلاغ ماده واحده «تعیین و احصاء فعالیت‌های مربوط به اقدامات ملی راهبرد کلان 1 و 3 نقشه جامع علمی کشور» توسط «شورای­عالی انقلاب فرهنگی» در سال 91، معاونت علمی مسؤولیت اجرای بند 2 ماده واحده مذکور را به «پارک فناوری پردیس» تفویض نمود، تا با راه اندازی «شبکه فن‌بازار ملی ایران» و پیگیری وظایف تعیین شده، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه های مهم و اولویت دار کشور را برعهده گیرد.

 

سامانه شبکه فن‌بازار ملی ایران

سامانه شبکه فن‌بازار ملی ایران، در بهمن 1387 توسط معاون وقت علمی و فناوری رییس جمهور به طور رسمی افتتاح شد. این سامانه، با نشانی www.techmart.ir ، دارای بخش های متعددی از جمله ‌بانک اطلاعاتی پیشنهاد فناوری، تقاضای فناوری، و محصولات فناورانه است و به صورت روزانه به­روزرسانی می‌شود.

 

فن بازار منطقه ای گیلان

در هر استان، یک نهاد دولتی به عنوان نماینده شبکه در آن استان انتخاب می شود، تا حمایت های شبکه از کارگزار بخش خصوصی و تسهیل فعالیت های کارگزاری در استان از طریق آن نهاد دولتی انجام شود. دفتر نمایندگی شبکه در استان، «دفتر فن بازار منطقه ای» نامیده می شود و مدیر آن را نهاد دولتی متولی انتخاب می کند.

اما کارگزاران از میان شرکت ها و مؤسسات خصوصی دارای سابقه و تجربه کافی در امور کارگزاری فناوری، و پس از شرکت در فراخوان مربوطه و انجام ارزیابی های علمی و اجرایی توسط نهاد دولتی استانی انتخاب، و با تأیید شبکه فن بازار ملی به عنوان کارگزار این شبکه در استان معرفی می شوند.

در استان گیلان، پارک علم و فناوری به عنوان نهاد دولتی متولی، و مؤسسه ایده پدید به عنوان کارگزار بخش خصوصی برگزیده شده اند.

دفتر «فن بازار منطقه ای گیلان» در 13 مرداد 1399 و با حضور نمایندگان پارک فناوری پردیس، معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران استانی افتتاح، و مؤسسه ایده پدید با مدیریت جناب آقای فیروزمنش، رسماً به عنوان کارگزار شبکه فن بازار ملی در استان معرفی شد.

اطلاعات کارگزار از طریق نشانی www.gilan.techmart.ir  نیز در دسترس علاقمندان است.

آقای دکتر محمود صابری مطلق، از مدیران پارک علم و فناوری، مدیریت دفتر فن بازار منطقه ای گیلان را برعهده دارند.

 

شورای فن بازار استان گیلان

در همه استان هایی که شبکه فن بازار ملی دارای نمایندگی است، شورایی با عنوان «شورای فن بازار» به ریاست استانداری هر سه ماه یک بار تشکیل می شود که وظیفه تسهیل فعالیت های کارگزاری و نظارت بر عملکرد و حمایت از کارگزار شبکه را برعهده دارد.

در استان گیلان، معاون اقتصادی استانداری، رئیس شورا، و رئیس پارک علم و فناوری، نایب رئیس شورای فن بازار هستند. سایر اعضای شورا عبارت اند از: رئیس اتاق بازرگانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیرعامل شرکت شهرک ها صنعتی، رئیس بنیاد نخبگان، رئیس جهاد دانشگاهی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری، نماینده شرکت های دانش بنیان، مدیر فن بازار منطقه ای، و مدیرعامل مؤسسه ایده پدید
مدیرعامل
مدیرعامل

سخن مدیرعامل

برای کارگزار شدن در حوزه فناوری،

افزون بر مطالعه و پژوهش،

باید در فضای کاری مناسب آموخته ها را به کار بست.

 

اکنون که گذر زمان و صرف هزینه های فراوان

 تجاربی گرانبها برایم به جا گذارده،

رسالت خود را به کارگیری این تجارب پرهزینه

برای کمک به بازیگران عرصه فناوری می دانم.

 

من و گروه ایده پدید آماده ایم

با شما که می خواهید ایده های بزرگ خلق کنید،

و با «فناوری» دنیایی نو بیافرینید،

همراه شویم.

افشین فیروزمنش

ارتباط با ما

https://techmart.ir/cp/idia-padide

www.instagram.com/ideapadid

www.aparat.com/ideapadid

رشت، بلوار شهید بهشتی، تقاطع غیرهمسطح انتظام، مجتمع اداری، پارک علم و فناوری، طبقه همکف، دفتر فن بازار منطقه ای گیلان.

013-3346-1812 (تلفن)

013-3346-1531 (دورنگار)

روابط عمومی: 7731 836 0911 (فقط واتس اپ)

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal