۱۳۹۷/۹/۲۵
ورود کاربران English
شرح خبر
1396/12/21
نشست خبري اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرنگاران با رييس پارك علم و فناوري گيلان نشست خبري اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرنگاران با رييس پارك علم و فناوري گيلان
 
 
 

نشست خبري بيش از 50 خبرنگار از صاحبان رسانه، جرايد و مطبوعات كشور و استان، با رييس پارك علم و فناوري گيلان با موضوع تشريح عملكرد پارك علم و فناوري گيلان در سال 1396

 

روز دوشنبه 21 اسفند ماه 1396 دكتر متقي طلب رييس پارك علم و فناوري گيلان با جمعي از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان ديدار و گفتگو كرد.

 

در اين نشست خبري كه بيش از 50 خبرنگار از خبرگزاري ها، سايت هاي خبري، مطبوعات استاني و ملي حضور داشتند متقي طلب در خصوص عملكرد پارك علم و فناوري گيلان در سال 1396 گزارشي ارائه نمود.

 

ايشان با اشاره به شروع به كار پارك علم وفناوري گيلان، روند توسعه پارك و حمايت هاي انجام شده به شركت هاي فناور مستقر در اين مركز طي سال‌هاي گذشته را تشريح و  بر اساس اطلاعات، آماري در خصوص دستاوردهاي شركت هاي فناور ارائه نمود.

 

 

رييس پارك علم و فناروي گيلان از دستاوردهاي شركت هاي فناور را اشتغال بيش از 915 نفر بصورت تمام وقت اعلام كرد و گفت: با توجه به كل تسهيلات و اعتبارات پرداخت شده - اعم از تسهيلات حمايتي پارك و صندوق نوآوري و صندوق كارآفريني اميد - سرانه هزينه ايجاد اشتغال در اين مركز 13 ميليون تومان مي باشد.

 

وي افزود: حضور و استقرار 312 شركت فناور در اين پارك، معادل 7 درصد از تعداد شركت‌هاي فناور در كل كشور است كه در ساختارهاي مختلف حمايتي، در پارك علم و فناوري گيلان و مراكز رشد، مستقر مي باشند.

 

دكتر متقي طلب با اشاره به تعداد شركت هاي دانش بنيان در كشور گفت: در حال حاضر 1430 شركت دانش بنيان در 42 پارك علم و فناروي كشور مستقر مي باشند و اين درحالي است كه در پارك علم و فناروي گيلان 50 شركت دانش بنيان مستقر است كه با توجه به ميانگين شركت‌هاي دانش‌بنيان مستقر در پارك‌هاي علم و فناوري كل كشور، اين رقم يك‌و‌چهار دهم ، بيشتر از متوسط كشوري مي باشد.

 

در ادامه ايشان با اشاره به طرح توسعه اي پارك علم وفناروي گيلان گفت: با توجه به اختصاص سايت 30 هكتاري به پارك علم و فناوري گيلان ، طرح جامع توسعه، با ساختار جديد در حال شكل گيري است و با طرح ايده‌ي دهكده استارتآپ ، شاهد تسريع در توسعه فناوري هاي نوين در استان باشيم. كه اين خود نيازمند حمايت ويژه اصحاب رسانه در امر فرهنگ سازي و اطلاع رساني اين موضوع مي باشد.

 

دكتر متقي طلب به چند نمونه از محصولات و خدمات تجاري سازي شده و صنعت ساز توسط شركت هاي فناور اشاره كرد و گفت: نمونه بارز ارتقاي توان توليد ملي، را مي توان به بومي سازي فناوري توليد سلولز از پسماندهاي كشاورزي اشاره كرد كه توسط شركت هاي فناور مستقر در پارك و سرمايه گذاري بخش خصوصي طراحي ، ساخته و آماده راه اندازي مي باشد.

 

رييس پارك علم و فناروي گيلان با اشاره به استقرار دبيرخانه شبكه پارك هاي علم و فناوري كشورهاي اسلامي، در اين مركز گفت: يكي ديگر از دستاوردهاي اين پارك ، گسترش ارتباطات بين المللي در راستاي صادرات محصولات و خدمات دانش بنيان به كشورهاي ديگر بوده كه در اين خصوص مي توان به آمار صادرات محصولات دانش بنيان در كل كشور كه رقمي معادل 214 ميليون دلار است اشاره نمود كه از اين ميان 925 هزار دلار صادرات محصولات فناور شركت هاي مستقر در پارك علم و فناوري گيلان است.

 

در پايان اين گزارش، برخي از خبرنگاران در خصوص موضوعات گفته شده سوالات خود را مطرح نمودند كه دكتر متقي‌طلب به آنها پاسخ داد.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
تعداد بازدید : 118
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به پارك علم و فناوري گيلان ميباشد.
Powered by DorsaPortal