ورود کاربران English
شرح خبر
1396/07/18
دومين جلسه هماهنگي اجراي پروژه توانمندسازي و تسهيل‌گري كسب و كار نوپاي فاوا در استان گيلان

دومين جلسه هماهنگي اجراي پروژه توانمندسازي و تسهيل‌گري كسب و كار نوپاي فاوا در استان گيلان در پارك علم و فناوري گيلان برگزار شد.

 

مركز توانمندسازي و تسهيل گري كسب و كارهاي نوپاي فاوا با حمايت سازمان فناوري اطلاعات ايران در راستاي اهداف خود مبني بر حمايت از توسعه كسب و كار هاي نوپا و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي فناوري اطلاعات در ادامه فعاليت خود دومين جلسه هماهنگي اجراي پروژه توانمندسازي در استان گيلان با حضور مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان گيلان، رييس و مدير مراكز رشد پارك علم و فناوري گيلان و نمايندگان فرمانداران استان گيلان را برگزار نمود.

 

اين جلسه به منظور بحث و تبادل نظر و هماهنگي‌هاي لازم در رابطه با فرايند اجراي وظايف محوله ، روز سه شنبه 18/7/96 با حضور مسئولين فناوري اطلاعات فرمانداري ها برگزار گرديد.

 

آقاي دكتر متقي طلب رياست محترم پارك ضمن تاكيد بر نقش فناوري اطلاعات به عنوان يكي از 16 فناوري برتر دنيا و ضرورت توانمندسازي كسب و كارهاي نوپا در اين حوزه به منظور ايجاد اشتغال اظهار داشت: پيرو هماهنگي‌هاي به عمل آمده با وزارت ارتباطات وفناوري اطلاعات، تاسيس مركز توانمندسازي و تسهيل‌گري كسب و كارهاي نوپاي فاوا گيلان به پارك علم و فناوري گيلان واگذار گرديد.

 

در ادامه اين نشست مهندس توكلي مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان گيلان اظهار داشت: نقش فرمانداري‌ها در ايجاد اشتغال با استفاده از كسب و كارهاي نوپا، بسيار موثر است.

ايشان  بر شناسايي  و توانمند‌سازي صاحبان‌ايده و متتخصصان و فعالان حوزه فناوري اطلاعات و همچنين شناسايي  و تقويت  بازار صنعت فناوري اطلاعات تاكيد نمودند.

 

در اين نشست خانم مهندس سيدي مدير فناوري اطلاعات پارك علم وفناوري گيلان به بررسي اهداف و وظايف اين مركز پرداخت و اظهار داشت: مركز توانمندسازي و تسهيل‌گري كسب و كارهاي نوپاي فاوا، مركزي است كه به منظور تسهيل روند ايجاد، رشد و توسعه كسب و كارها و هم‌چنين، زمينه‌سازي براي تعامل آسان و آزاد وحرفه‌اي در حوزه آفرينش، رشد و توسعه كسب وكارهاي نوپا راه‌اندازي شده است.

ايشان در خصوص ستاد اجرايي، كميته هاي راهبردي و تيم هاي تخصصي و پژوهشي اين مركز توضيحات كاملي به حاضرين ارائه نمود.

 

از جمله اهداف اين مركز مي توان به شناسايي اعضاي زيست بوم كسب و كارهاي نوپاي استان اشاره نمود و ايجاد هماهنگي و تعامل موثر بين اعضاي زيست بوم كارآفريني مبتني بر فاواي استان  از راه كارهاي اجرايي اين مركز مي باشد.

از ديگر اهداف مركز توانمندسازي و تسهيل گري كسب و كارهاي نوپاي فاوا مي توان به موارد زير اشاره نمود:

1.      تسهيل ايجاد و رشد كسب وكارهاي نوپا محلي براي حفظ سرمايه هاي انساني استان  

2.      ارائه خدمات، مشاوره‌اي و آموزشي به اعضاي زيست بوم كسب‌ وكارهاي نوپاي استان  

3.      پايش زيست بوم كسب وكارهاي نوپاي فاواي استان از ديگر

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 53
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal