ورود کاربران English
شرح خبر
1396/02/22
برگزاري جشنواره‌ي تجليل از كارآفرينان برتر حوزه‌ي كسب و كارهاي خرد و كوچك استان گيلان
 


به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان؛ دكتر محمدعلي نجفي در اين مراسم در مورخه 21 ارديبهشت 96 با تبريك ميلاد با سعادت منجي عالم بشريت حضرت ولي عصر (عج) با اشاره به اينكه زيباترين لحظات ما بودن در كنار كارآفرينان است گفت : كارآفرينان با انديشه‌هاي خود در جهت ايجاد اشتغال و رونق توليد گام برمي‌دارند.

وي به نامگذاري امسال از سوي رهبر معظم انقلاب تحت عنوان اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال اشاره و خاطر نشان كرد : ايشان در سال‌هاي گذشته نيز بر موضوع اقتصاد مقاومتي تأكيد داشتند يكي از گام‌هايي كه دولت در اين بخش برداشته مقوله‌ي اشتغال است.

نماينده عالي دولت در گيلان به طرح موضوعات اشتغال، اقتصاد دريا محور و شركت‌هاي دانش بنيان در جلسه‌ي معارفه‌ي خود كه از مشكلات اساسي گيلان در آن روز بود اشاره و اظهار داشت : در آن روز نرخ بيكاري استان 15.6 درصد بود و در رتبه‌‌ي استان دوم بيكار كشور قرار داشت كه بسيار خرسنديم گيلان امروز جزء 10 استان اشتغالزاي كشور و بيست و دومين استان بيكار كشور است.

وي با اشاره به اينكه برخي از افراد به توفيقات حاصله انتقاد مي‌كنند گفت : اگر چه اين افراد در سال‌هايي در مناصب مختلف استان حضور داشتند اما اعلام مي‌دارند كه اين آمارها فصلي است در صورتي كه طبق اعلام مركز آمار كشور شاخص‌ها بصورت ميانگين در پايان سال‌هاي 92 ، 93 ، 94 و 95 اعلام شده است كه مجموع 4 فصل در نظر گرفته مي‌شود.

استاندار گيلان افزود : اگر به شاخص هاي نرخ بيكاري به صورت فصلي نيز توجه كنيم اين شاخص در فصل بهار به كمتر از 10 درصد رسيده بود.

دكتر نجفي با بيان اينكه در همه‌ي جلسات به بيان عملكردهاي دولت در استان پرداخته‌ام گفت : يكي از مسائلي كه به يكايك مديران دستگاه‌هاي اجرايي تأكيد داشته و دارم در نظر گرفتن جايگاه خود در استان و مقايسه با استان‌هاي ديگر است.

 

وي به 2 شعار خود در ابتداي معارفه در استان تحت عنوان رسيدن به گيلان بهتر و گيلان برتر اشاره كرد و افزود : گيلان بهتر يعني جزء 10 استان بهتر كشور و گيلان برتر يعني جزء 5 استان برتر كشور باشيم كه بحمدا... در برخي از شاخص‌ها همچون بيمه‌ي سلامت و جذب تسهيلات و اعتبارات به اين مهم دست يافته‌ايم.

 

وي با بيان اينكه شركت‌هاي دانش بنيان استان در حال سپري كردن يك تحول جدي هستند افزود : در اين خصوص با پيگيري‌هاي جدي كه صورت گرفته انشاء ا... امسال تعداد شركت‌هاي فناور و دانش بنيان استان طبق برنامه بايد به 100 شركت برسد.

 

دكتر نجفي خاطر نشان كرد : هر روز در حال افتتاح طرح‌هايي هستيم كه عمدتاً در 2 تا 3 سال گذشته سرمايه‌گذاري براي آنان شروع شده است.

 

وي افزود : فضاي كسب و كار استان در 3.5 تا 4 سال گذشته هميشه در رتبه‌ي اول كشور قرار داشته كه اين باعث رونق توليد و جذب سرمايه مي‌شود.

 

نماينده عالي دولت در گيلان اظهار داشت : سيل مراجعه كنندگان براي سرمايه‌گذاري در استان به اذعان رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نشان دهنده‌ي تحول جدي در گيلان است.

وي با بيان اينكه كشور در 3 سال گذشته با ايجاد 2 ميليون شغل توانسته گام بزرگي را در اين خصوص بردارد افزود : كشورهايي كه نزديك به يك ميليون شغل ايجاد مي كنند بسيار محدود هستند.

در پايان اين مراسم از 18 نفر كارآفرين برتر در حوزه‌ي كسب و كار توسط استاندار تجليل به عمل آمد كه شركت سيال ابزار دقيق ميهن از واحدهاي فناور دانش بنيان مستقر در پارك علم وفناوري گيلان نيز يكي از شركتها بود. 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal