ورود کاربران English
شرح خبر
1395/10/18
برگزاري كارگاه آموزشي تورهاي ورودي و خروجي توسط موسسه آموزشي-پژوهشي گردشگران پايدار گيل با حمايت پارك علم و فناوري گيلان
 

كارگاه آموزشي تورهاي ورودي و خروجي در تاريخ 16 دي ماه سال 1395 توسط موسسه آموزشي-پژوهشي گردشگران پايدار گيل در سالن همايش هاي پارك علم و فناوري گيلان با حضور شهردار محترم شهر رشت، رياست محترم پارك علم و فناوري گيلان، معاونت محترم سازمان گردشگري و حضور اساتيد برجسته و علاقمندان حوزه گردشگري در عرصه صنعت گردشگري برگزار شد.

در ابتداي اين نشست آياتي از قران مجيد تلاوت گرديد و پس از پخش سرود جمهوري اسلامي ايران و مراسم خوشامدگويي، با سخنراني جناب آقاي دكتر مجيد متقّي طلب ،رياست محترم پارك علم و فناوري گيلان آغاز شد.

 ايشان اهميت اطلاعات و تبادل صحيح آن در راستاي شناساندن صنعت گردشگري و همچنين ضرورت به روز رساني دانش را مورد توجه قرار دادند و اشاره نمودند كه در عصر حاضر، اطلاعات حاكم است و لزوم ارزش اطلاعات صحيح در كشور را مطرح نمود. ايشان همچنين از مسئولين مرتبط با حوزه گردشگري خواست تا مثل ساير بورسهاي موجود در فضاي علمي و دانشي، بورس ايده در رابطه با موضوعات گردشگري را پرورش دهند.

  سپس جناب آقاي دكتر سيد محمد علي ثابت قدم ، شهردار محترم كلانشهر رشت به جايگاه دعوت شدند. ايشان تركيب عوامل محيطي و عوامل انساني را براي توسعه روند گردشگري خاطر نشان نمودند و مهم ترين شرط داشتن نگاه خلاقانه در اين مورد را، تنوع محيطي، هويت سازي محيط و انجام فعاليت هاي جالب و مبتكرانه دانستند و فرمودند كه اين سه ركن در گروي تمركز ذهني و روابط انساني موثر است. وي همچنين خاطر نشان كردند كه شهر خلاق نياز به شهروندان خلاق دارد و اين امر نيازمند فرهنگ سازي در زير ساخت هاي شهر است كه در پي آن ميتوانيم شاهد حضور چشمگير گردشگران با شعار توسعه پايدار به داخل استان گيلان باشيم و جوامع بومي نيز مي توانند كمك شاياني در اين زمينه داشته باشند.

سپس جناب آقاي حسن محيط، عضو انجمن صنفي راهنمايان گردشگري استان گيلان و راهنماي گردشگري ، سخنران بخش تورهاي ورودي، به ارائه تاثير نقش اساسي سياست و امنيت براي جلب تورهاي ورودي پرداختند و مهمترين اقداماتي كه يك راهنماي تور بايد در قبل، حين و بعد از انجام تور صورت گيرد به تفصيل سخن گفتند.

پس از ايشان جناب آقاي حميد آذر پور، معاونت محترم اداره كل ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري استان گيلان به جايگاه دعوت شدند و حضور مشتاقانه مدعوين و مسئولين محترم در اين جلسه را ارج نهادند و اشاره كردند كه گردشگري يك منبع نامحدود است و بايد در حفظ و پايداري آن با مشاركت مستمر، كوشا باشيم. وي همچنين پيام عذرخواهي عدم حضور جناب آقاي رضا عليزاده، رياست محترم اداره كل ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري استان گيلان را به استحضار حاضرين رساندند.

سپس پنل پرسش و پاسخ با مديريت جناب آقاي فرزاد رشيدي، كارشناس اكوتوريسم استان گيلان و مدرس دوره هاي گردشگري و حضور سخنرانان : جناب آقاي اسفنديار زيال، دبير انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي استان گيلان و جناب آقاي حسن محيط، عضو انجمن صنفي راهنمايان گردشگري استان گيلان و راهنماي گردشگري و جناب آقاي داوود انصاري، راهنماي تورهاي خروجي و مدرس گردشگري برگزار شد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 138
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal