۱۳۹۷/۷/۲۷
ورود کاربران English
شرح خبر
1395/03/25
امضاي تفاهم نامه همكاري با اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گيلان امضاي تفاهم نامه همكاري با اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گيلان
 

روز سه‌شبه 28 ارديبهشت تفاهم‌نامه همكاري بين پارك علم و فناوري گيلان و اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گيلان با هدف توسعه همكاري مشترك و همه جانبه در محل پارك علم و فناوري گيلان، به امضاء رسيد.

اين تفاهم‌نامه در راستاي ارائه راهكارهاي نوين فناوري و تجاري‌سازي يافته‌هاي تحقيقاتي مرتبط با صنايع دستي، گردشگري و ميراث فرهنگي استان منعقد شد.

در اين تفاهم‌نامه آمده است: پارك علم و فناوري گيلان براي معرفي شركت‌هاي فناور يا دانش بنيان فعال در حوزه فرآوري و توليد مواد اوليه با كيفيت براي توليد صنايع دستي و زمينه‌سازي شرايط همكاري شركت‌هاي فناور يا دانش‌بنيان با هنرمندان در رابطه با فرآوري مواد اوليه مورد نياز همكاري خواهد نمود.

همچنين فراهم نمودن زمينه برگزاري نمايشگاه مشترك در خصوص صنايع دستي از ديگر مواد اين تفاهم‌نامه مي‌باشد.

در نشست اين تفاهم‌نامه كه با حضور مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري گيلان و رييس پارك علم و فناوري گيلان به امضا رسيد جمعي از هنرمندان و اساتيد برجسته هنرهاي صنايع دستي استان نيز حضور داشتند.

جناب آقاي عليزاده مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري گيلان گفت: امروز با شروع اين همكاري و تفاهم‌نامه، يك فعاليت دانش‌بنيان در حوزه صنايع دستي را شروع كرديم تا بتوانيم با همكاري مشترك با پارك از يك سو و دستاوردهاي هنرمندان در حوزه صنايع دستي از سوي ديگر محصولاتي را ارائه دهيم كه قابليت رقابت با بازارهاي جهاني را داشته باشد.

ايشان با اشاره به جايگاه ايران در زمينه صنايع دستي در جهان گفت: كشور ايران در جهان جايگاه خوبي در زمينه صنايع دستي و تنوع اين صنعت را دارد و بايد ارتباط هنرمندان و جامعه علمي و فناوري براي كمك گيري از فناوري‌هاي روز دنيا براي ايجاد ارزش افزود در محصولات صنايع دستي توسعه يابد.

آقاي عليزاده در خصوص همكاري با پارك علم و فناوري گيلان گفت: همانگونه كه مستحضريد پارك‌ها داراي ظرفيت علمي و فناوري مناسبي در همه حوزه‌ها بوده و ما سعي مي‌كنيم در حوزه صنايع دستي يك نگاه جديد علمي و فني ايجاد كنيم تا بتوانيم از اين ظرفيت‌ها براي توسعه صنايع دستي استان استفاده نماييم.

ايشان با اشاره به ظرفيت‌سازي در حوزه صنايع دستي ادامه داد و گفت: پارك علم و فناوري گيلان با توجه به ماموريت خود به بهترين شكل در كنار هنرمندان قرار خواهد گرفت تا محصولاتي قابل رقابت در سطح جهاني را عرضه كنند و همچنين با توجه به ظرفت اشتغال‌زايي خوبي كه در حوزه صنايع دستي وجود دارد مي‌تواند يك ارتباط كارآفريني و نوآوري علمي را در صنايع دستي بوجود آورد.

در ادامه اين نشست دكتر متقي طلب رييس پارك علم و فناوري گيلان ضمن خيرمقدم به هنرمندان، از حضور در اين جمع ابراز خرسندي كرد و گفت: هنرمند يك خالق است و برترين خالق، خداوند متعال است و هر كسي كه تلاش كند كه چيزي را خلق نمايد از برترين انسان هاست.

ايشان يكي از روش‌هاي بازاريابي محصولات، ايجاد هم‌افزايي بين موسسات براي ايجاد ارزش افزوده بيشتر دانست و گفت: ايجاد هم‌افزايي بين موسسات براي استفاده از فناوري با ارزش افزوده بيشتر، از راه كارهاي رقابت در بازار است و ما نيز با توجه به اقتصاد مقاومتي بايد در اين مسير حركت كنيم.

دكتر متقي طلب در موضوع اقتصاد دانش بنيان ضمن طرح اين سوال كه اقتصاد دانش بنيان در چه جامعه اي رخ مي دهد؟ گفت: اقتصاد دانش بنيان در جامعه دانش بنيان اتفاق مي افتد و جامعه دانش بنيان جامعه اي است كه در آن تصيمم سازي، تصميم گيري و اجرا، علمي باشد.

رييس پارك علم و فناوري گيلان درباره نحوه‌ي همكاري و نقش پارك گفت: با توجه به حضور شركت‌هاي فناور و دانش بنيان در پارك، شما مي‌توانيد مشكل خود را مطرح نماييد و نقش ما ارائه راه حل براي رفع آن مشكل است.

در ادامه، هنرمندان ، اساتيد و صاحبان هنر صنايع دستي استان حاضر در جلسه، مطالبي را بيان و از اين همكاري ابراز اميدواري نمودند. 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 77
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به پارك علم و فناوري گيلان ميباشد.
Powered by DorsaPortal